De grootste ettertjes van de wereld. 2
×
De grootste ettertjes van de wereld. 2
Nederlands
2018
Vanaf 9-11 jaar
Tien ondeugende, vieze en grappige verhalen. Over baby Humbert die zo groot wordt dat hij zelfs vliegtuigen eet en over Stacey die zo vals zingt dat huizen instorten. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 9 jaar.
Onderwerp Schoolleven
Titel De grootste ettertjes van de wereld. 2
Illustrator Tony Ross
Vertaler Roger Vanbrabant
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel The world's worst children 2
Uitgever Hasselt: Clavis, 2018
282 p. : ill.
ISBN 9789044831139

NBD Biblion

C.J. Meijer
In tien korte verhalen worden kinderen beschreven die slechter dan slecht zijn. Een baby groeit op tot een alles verslindend monster. Een jong meisje zingt zo afschuwelijk dat huizen instorten. Een schatrijk jongetje is zo verschrikkelijk verwend dat niemand iets met hem kan beginnen. De verhalen worden gekenmerkt door humor die gebaseerd is op overdrijving. De geestige illustraties en typografische variaties maken de verhalen aantrekkelijk voor kinderen. Tweede deel* over tien afschuwelijke kinderen van dit bekende tweetal. Ook in het Engels aangeboden: 'The world's worst children 2'**. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 9 jaar.

Pluizer

De grootste ettertjes van de wereld
Katrien Van Tongerloo - 14 november 2018

Voor de tweede keer op rij portretteert David Williams tien vreselijk verschrikkelijke kinderen. Zo is er een hyper hongerige Humbert die een allesverslindende baby is. Dat mag je best letterlijk nemen. En dan is er bijvoorbeeld ook nog Groenteloze Harry. Hij at vooral geen groenten en dat hebben ze hem later betaald gezet ... Kortom in tien korte, grappige verhalen worden er nachtmerries van kinderen voorgesteld. Telkens wordt er één specifiek kenmerk zo uitvergroot dat het - voor de doelgroep althans - hilarisch wordt.



Zowat op elke bladzijde zijn er kleurrijke illustraties terug te vinden van Tony Ross. De prenten zijn even schreeuwerig en druk als de karakters van de ettertjes. In dat opzicht vullen tekeningen en tekst elkaar mooi aan. Bovendien wordt er vaak gevarieerd in het lettertype en de lay-out.



Ikzelf ben niet zo’n fan van het genre maar ik begrijp dat veel kinderen dit kunnen smaken. Minder ervaren lezers hoeven ook niet meteen het hele boek uit te lezen. Elk verhaaltje staat ook op zichzelf. Goed nieuws voor de liefhebbers: deel drie is onderweg. God zij dank is het een trilogie.